首页 / 固定电感器 / MLG0603P3N9CT000
minImg
MLG0603P3N9CT000
TDK Corporation
型号:
MLG0603P3N9CT000
描述:
FIXED IND 3.9NH 400MA 300MOHM SM
库存 : 501
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Series MLG-P
Inductance 3.9 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz