首页 / 固定电感器 / MLG0603P47NHT000
minImg
MLG0603P47NHT000
TDK Corporation
型号:
MLG0603P47NHT000
描述:
FIXED IND 47NH 110MA 2.9 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Q @ Freq 10 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Series MLG-P
Inductance 47 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6GHz