首页 / 固定电感器 / MLG1005S2N0ST000
minImg
MLG1005S2N0ST000
TDK Corporation
型号:
MLG1005S2N0ST000
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 2NH 900MA 150 MOHM SMD
库存 : 105472
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Series MLG
Inductance 2 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5GHz