首页 / 固定电感器 / MLG1005SR20HT000
minImg
MLG1005SR20HT000
TDK Corporation
型号:
MLG1005SR20HT000
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 200NH 100MA 4.2OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.2Ohm Max
Series MLG
Inductance 200 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 420MHz