首页 / 固定电感器 / MLG1608SR22JTD25
minImg
MLG1608SR22JTD25
TDK Corporation
型号:
MLG1608SR22JTD25
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 220NH 200MA 1.7OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 14 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Series MLG
Inductance 220 nH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 450MHz