首页 / 固定电感器 / MLP1608H2R2BT0S1
minImg
MLP1608H2R2BT0S1
TDK Corporation
型号:
MLP1608H2R2BT0S1
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 2.2UH 750MA 390MOHM SM
库存 : 5739
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Series MLP
Inductance 2.2 µH