MLP281M450EB0C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
MLP281M450EB0C
描述:
CAP ALUM 280UF 20% 450V FLATPACK
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 585mOhm @ 120Hz
Series MLP
Package / Case FlatPack
Ripple Current @ High Frequency 2.3 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 280 µF