MLP332M063EA1D
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
MLP332M063EA1D
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 63V FLATPACK
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 5.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 64mOhm @ 120Hz
Series MLP
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 5.8 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 µF