首页 / 摇臂开关 / MLW3022-28-RB-1A
minImg
MLW3022-28-RB-1A
NKK Switches
型号:
MLW3022-28-RB-1A
品牌:
NKK Switches
描述:
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V
用户指南
Illumination Type, Color Incandescent, White
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Current Rating (Amps) 5A (AC), 3A (DC)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 18.70mm x 16.70mm
Circuit DPDT
Mechanical Life 30,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 28 VAC
Series MLW
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Electrical Life 10,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V