MM5Z36VT5G
onsemi
型号:
MM5Z36VT5G
品牌:
onsemi
封装:
SOD-523
描述:
DIODE ZENER 36V 500MW SOD523
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.56%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Mfr onsemi
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms