onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.646
$0.646
10
$0.5643
$5.643
25
$0.53048
$13.262
100
$0.40204
$40.204
250
$0.342152
$85.538
500
$0.325052
$162.526
1000
$0.248064
$248.064
2500
$0.230954
$577.385
5000
$0.222404
$1112.02
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 14ns @ 6V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Input Logic Level - Low | 0.3V ~ 1.1V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Series | 74HCU |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 4.8V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | onsemi |
| Features | - |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Tube |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Base Product Number | 74HCU04 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 7.8mA |