MMA02040C1020FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MMA02040C1020FB300
封装:
0204
描述:
RES 102 OHM 1% 2/5W MELF 0204
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0204
Ratings AEC-Q200
Resistance 102 Ohms
Series MMA - Professional
Power (Watts) 0.4W, 2/5W