NXP Semiconductors
型号:
MMA6527KCWR2
封装:
16-QFN (6x6)
批次:
-
数据手册:
-
描述:
MMA65 - XTRINSIC 12 BITS SPI ACC
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Output Type | SPI |
| Sensitivity (LSB/g) | 16 (±120g) |
| Sensitivity (mV/g) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Acceleration Range | ±120g |
| Supplier Device Package | 16-QFN (6x6) |
| Series | Automotive, AEC-Q100, MMA |
| Type | Digital |
| Package / Case | 16-QFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 5.25V |
| Bandwidth | - |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Features | Selectable Low Pass Filter |
| Package | Bulk |
| Axis | X, Y |