onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.304
$0.304
10
$0.2451
$2.451
100
$0.13015
$13.015
500
$0.085633
$42.8165
1000
$0.058235
$58.235
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 20mA, 200mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 350 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 5V |
| Base Product Number | MMBT10 |