onsemi
型号:
MMBT2222ATT1G
品牌:
封装:
SC-75, SOT-416
批次:
-
描述:
TRANS NPN 40V 0.6A SC75 SOT416
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.171
$0.171
10
$0.1216
$1.216
100
$0.065455
$6.5455
500
$0.051395
$25.6975
1000
$0.035692
$35.692
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Supplier Device Package | SC-75, SOT-416 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | SC-75, SOT-416 |
| Power - Max | 150 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V |
| Base Product Number | MMBT2222 |