Micro Commercial Co
型号:
MMBTA42HE3-TP
封装:
SOT-23
批次:
-
描述:
TRANS NPN 300V 0.5A SOT23
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.266
$0.266
10
$0.17955
$1.7955
100
$0.08778
$8.778
500
$0.073245
$36.6225
1000
$0.050892
$50.892
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 2mA, 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 225 mW |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 30mA, 10V |
| Base Product Number | MMBTA42 |