MMSZ3V9T1
onsemi
型号:
MMSZ3V9T1
品牌:
onsemi
封装:
SOD-123
描述:
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Mfr onsemi
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms