MMZ1005Y-241C
TDK Corporation
型号:
MMZ1005Y-241C
描述:
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 260mOhm
Impedance @ Frequency 240 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
Ratings -
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 300mA