MOV10V625Y
Eaton - Electronics Division
型号:
MOV10V625Y
描述:
VARISTOR 625 VAC 10MM DISC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 900 V
Capacitance @ Frequency 100 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 1 kV
Varistor Voltage (Max) 1.1 kV
Series MOV
Package / Case Disc 10mm
Energy 102J
Maximum AC Volts 625 V
Mfr Eaton - Electronics Division
Features -
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 825 V