MP-4106-25S
Amphenol Audio
型号:
MP-4106-25S
描述:
CONN PLUG FMALE 25POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.354" ~ 0.551" (9.00mm ~ 14.00mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Neoprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Black
Shell Size - Insert -
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr Amphenol Audio
Contact Material Brass
Features Backshell, Coupling Nut, PG Adapter, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C