Monolithic Power Systems Inc.
型号:
MP3120DJ-LF-Z
封装:
TSOT-23-6
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC REG BOOST ADJ 1.2A TSOT23-6
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.862
$1.862
10
$1.6758
$16.758
25
$1.5808
$39.52
100
$1.346815
$134.6815
250
$1.26464
$316.16
500
$1.10656
$553.28
1000
$0.916864
$916.864
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5V |
| Current - Output | 1.2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Voltage - Output (Max) | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0.8V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Frequency - Switching | 1.05MHz |
| Mfr | Monolithic Power Systems Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MP3120 |