MP5KE6.5CA
Microsemi Corporation
型号:
MP5KE6.5CA
封装:
DO-204AL (DO-41)
描述:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO204AL
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 44.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V