MP8-2T-2T-1T-25
Artesyn Embedded Power
型号:
MP8-2T-2T-1T-25
描述:
AC/DC CONVERTER 33V 1000W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 85%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 33V
Voltage - Output 3 33V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, UL, VDE
Voltage - Output 1 33V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.00" L x 7.00" W x 2.50" H (254.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 10.9 A
Series MP8 (1000W)
Current - Output 1 10.9 A
Power (Watts) 1000W
Type Enclosed
Current - Output 3 6.2 A