首页 / 按钮开关 / MPB01-1B54-SB-CAP-WT-D
minImg
MPB01-1B54-SB-CAP-WT-D
CUI Devices
型号:
MPB01-1B54-SB-CAP-WT-D
品牌:
CUI Devices
描述:
SPST, THROUGH HOLE, 5.4 MM PUSH,
库存 : 712
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -25°C ~ 80°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round, Button
Current Rating (Amps) 14mA (DC)
Panel Cutout Dimensions -
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 20,000 Cycles
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series MPB01
Type Standard
Voltage Rating - DC 28 V