首页 / 微处理器 / MPC8560VT833LC
minImg
MPC8560VT833LC
NXP USA Inc.
型号:
MPC8560VT833LC
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
783-FCPBGA (29x29)
描述:
IC MPU MPC85XX 833MHZ 783FCPBGA
用户指南
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC e500
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Speed 833MHz
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 783-FCPBGA (29x29)
Series MPC85xx
Package / Case 783-BFBGA, FCBGA
Additional Interfaces I²C, PCI, RapidIO, SPI, TDM, UART
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Ethernet 10/100/1000Mbps (2)
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DDR, SDRAM
Voltage - I/O 2.5V, 3.3V