MPD30-48S15
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
MPD30-48S15
描述:
DC DC CONVERTER 15V 30W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 6-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 90%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series MPD30 (30W)
Power (Watts) 30 W