MPH160809SR68MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MPH160809SR68MT
封装:
0603
描述:
FIXED IND 680NH 1.15A 225MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 225mOhm Max
Series MPH
Inductance 680 nH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 160MHz