MPH252010S2R2MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MPH252010S2R2MT
描述:
FIXED IND 2.2UH 1.3A 100MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series MPH
Inductance 2.2 µH
Type Multilayer
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 55MHz