首页 / 按钮开关 / MPI002/RP/WH/24
minImg
MPI002/RP/WH/24
Bulgin
型号:
MPI002/RP/WH/24
品牌:
Bulgin
描述:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
用户指南
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Current Rating (Amps) 50mA (DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.20mm Dia
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 750,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Series -
Type Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - DC 24 V