首页 / 按钮开关 / MPI005PTELSAM12
minImg
MPI005PTELSAM12
Bulgin
型号:
MPI005PTELSAM12
品牌:
Bulgin
描述:
SWITCH PB SPCO ILLUM AMB SS
用户指南
Illumination Type, Color LED, Amber
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.20mm Dia
Circuit DPST-NO/NC
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC
Series MPI
Type Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - DC 24 V
Switch Function On-Off, Off-On
Electrical Life 50,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V