MPI2010V1-2R2-R
Eaton - Electronics Division
型号:
MPI2010V1-2R2-R
封装:
2010
描述:
FIXED IND 2.2UH 2.2A 135MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2010
Ratings -
DC Resistance (DCR) 135mOhm Max
Series MPI20-V1
Inductance 2.2 µH
Type -
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 65MHz