MPI5451R3-1R5-R
Eaton - Electronics Division
型号:
MPI5451R3-1R5-R
描述:
FIXED IND 1.5UH 5A 16 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16mOhm
Series MPI5451
Inductance 1.5 µH