首页 / TVS 二极管 / MPLAD36KP260A/TR
minImg
MPLAD36KP260A/TR
Microchip Technology
型号:
MPLAD36KP260A/TR
封装:
PLAD
描述:
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS,
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 86A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 289V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 419V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 260V