首页 / TVS 二极管 / MPLAD36KP40CAE3/TR
minImg
MPLAD36KP40CAE3/TR
Microchip Technology
型号:
MPLAD36KP40CAE3/TR
封装:
PLAD
描述:
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS,
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 559A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V