MPLCG0530L1R5
KEMET
型号:
MPLCG0530L1R5
品牌:
KEMET
描述:
IND SMD METAL COMPOSITE
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21.7mOhm Max
Series MPLCG
Inductance 1.5 µH