MPMT10011002AT1
Vishay Dale Thin Film
型号:
MPMT10011002AT1
封装:
SOT-23
描述:
RES NTWRK 2 RES 1K, 10K OHM
库存 : 184
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.044" (1.12mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Series MPM
Power Per Element 100mW
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Resistor Matching Ratio ±0.05%
Number of Pins 3
Mfr Vishay Dale Thin Film
Resistance (Ohms) 1k, 10k
Circuit Type Voltage Divider
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±2ppm/°C