首页 / 边缘板连接器 / MPP-1100-44-DSE-1G(SP)
minImg
MPP-1100-44-DSE-1G(SP)
Sullins Connector Solutions
型号:
MPP-1100-44-DSE-1G(SP)
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 88POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 88
Color Brown
Read Out Dual
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 44
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)