MPP10-48D15B
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
MPP10-48D15B
描述:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 333mA, 333mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 88%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Series MPP10 (10W)
Power (Watts) 10 W