Samtec Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.2435
$9.2435
54
$7.638532
$412.480728
108
$7.437531
$803.253348
486
$6.231468
$3028.493448
972
$5.507824
$5353.604928
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 6 |
| Voltage Rating | 812 V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | PowerStrip™ 30 MPT |
| Connector Style | - |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Board Guide, Latch Lock |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Package | Tray |
| Base Product Number | MPT-06 |