MPTH250V120V
Meritek
型号:
MPTH250V120V
品牌:
Meritek
描述:
PTC RESET FUSE 100V 0.12A RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 100V
Current - Hold (Ih) (Max) 120 mA
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 3 A
Size / Dimension 0.256" L x 0.181" W (6.50mm x 4.60mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 16 Ohms
Series MPTH
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 4 Ohms
Mfr Meritek
Current - Trip (It) 240 mA