MPTS1206L100R
Meritek
型号:
MPTS1206L100R
品牌:
Meritek
描述:
PTC RESET FUSE 6V 1A 1206
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 1 A
Approval Agency cUL, TUV, UL
Lead Spacing -
Current - Max 100 A
Size / Dimension 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 210 mOhms
Series MPTS
Type Polymeric
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric), Concave
Resistance - Initial (Ri) (Min) 55 mOhms
Mfr Meritek
Current - Trip (It) 1.8 A