MPX2100GVP
NXP USA Inc.
型号:
MPX2100GVP
品牌:
NXP USA Inc.
描述:
SENSOR 14.5PSIG 0.19" .04V
用户指南
Operating Pressure 14.5PSI (100kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Output Type Wheatstone Bridge
Termination Style PC Pin
Port Size Male - 0.19" (4.93mm) Tube
Port Style Barbed
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series MPX2100
Accuracy -
Package / Case 4-SIP Module
Voltage - Supply 10V ~ 16V
Output 0 mV ~ 40 mV (10V)