NXP USA Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$26.41
$26.41
5
$25.2073
$126.0365
10
$22.80665
$228.0665
25
$21.00602
$525.1505
40
$18.605512
$744.22048
100
$18.005255
$1800.5255
500
$17.14788
$8573.94
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Pressure | 2.18PSI ~ 16.68PSI (15kPa ~ 115kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Output Type | Analog Voltage |
| Termination Style | PC Pin |
| Port Size | Male - 0.19" (4.93mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Pressure Type | Absolute |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MPX5100 |
| Accuracy | ±2.5% |
| Package / Case | 6-SIP Module |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Output | 0.2 V ~ 4.7 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tray |
| Maximum Pressure | 58.02PSI (400kPa) |
| Base Product Number | MPX5100 |