NXP USA Inc.
型号:
MPXHZ6400AC6T1
品牌:
封装:
8-SSOP
批次:
-
描述:
SENSOR 58.02PSIA 0.13" 4.8V SSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$17.48
$17.48
10
$13.83675
$138.3675
25
$13.1081
$327.7025
100
$11.287615
$1128.7615
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Pressure | 2.9PSI ~ 58.02PSI (20kPa ~ 400kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Output Type | Analog Voltage |
| Termination Style | Gull Wing |
| Port Size | Male - 0.13" (3.3mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Absolute |
| Supplier Device Package | 8-SSOP |
| Series | MPXHZ6400A |
| Accuracy | ±1.5% |
| Package / Case | 8-SOIC (0.335", 8.50mm Width), Top Port |
| Voltage - Supply | 4.64V ~ 5.36V |
| Output | 0.2 V ~ 4.8 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Maximum Pressure | 232.06PSI (1600kPa) |
| Base Product Number | MPXHZ6400 |