MPXV1D1740L6R8
KEMET
型号:
MPXV1D1740L6R8
描述:
FIXED IND 6.8UH 11.5A 15.9 MOHM
库存 : 100
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 17A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 15.9mOhm Max
Series MPXV
Inductance 6.8 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz