MR051A272JAA
KYOCERA AVX
型号:
MR051A272JAA
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2700 pF