MR061A183KAA
KYOCERA AVX
型号:
MR061A183KAA
描述:
CAP CER 0.018UF 100V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.018 µF