MR062A102FSA
KYOCERA AVX
型号:
MR062A102FSA
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 1000PF 200V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-20, Ceralam® MR06
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)