MR062C103KAATR2
KYOCERA AVX
型号:
MR062C103KAATR2
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF