MR071A473JAA
KYOCERA AVX
型号:
MR071A473JAA
描述:
CAP CER 0.047UF 100V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.490" (12.44mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF